1 wrzesień 2020

Kielce: dwa oddziały szpitala wojewódzkiego wstrzymały przyjmowanie pacjentów

Pozytywny wynik testu na COVID-19 potwierdzono u jednej z pacjentek, która urodziła dziecko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz Neonatologii do 8 września wstrzymały przyjmowanie pacjentów.
Koronawirus
świętokrzyskie
1931
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

"Kobieta, która urodziła dziecko w naszym szpitalu była testowana dwukrotnie. Dopiero drugie badanie wykazało zarażenie. Kobieta i dziecko czują się dobrze, podobnie jak inne pacjentki i ich dzieci oraz personel" – powiedziała PAP rzecznik prasowy kieleckiego szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Dyrekcja szpitala zadecydowała o wstrzymaniu wszystkich przyjęć do Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz do Kliniki Neonatologii.

"Prosimy pacjentki, które chciały rodzić w naszym szpitalu, aby kierowały się do innych placówek. Jest to dla nas bardzo trudna sytuacja, ale ze względów bezpieczeństwa musieliśmy wstrzymać przyjęcia" – dodała rzeczniczka szpitala.

Mazur-Kałuża zaznaczyła, że szpital wszczął odpowiednie procedury i dalsze decyzje będą podejmowane zależnie od rozwoju sytuacji.

Klinika Położnictwa i Ginekologii WSZ w Kielcach jest miejscem, gdzie od lat rodzi najwięcej kobiet w woj. świętokrzyskim. Rocznie odbywa się tam około 2,5 tys. porodów. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
1931
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowcu