Mike Parker Trio

zdjęcie: Mike Parker Trio / kupbilecik24.pl / Mike Parker Trio
kupbilecik24.pl / Mike Parker Trio
Zapraszamy 16 marca 2024 roku do Kameleon Klub, Ostrowiec Świętokrzyski, Ul. Henryka Sienkiewicza 55.
REKLAMA
data: 2024-03-16 20:00
miejsce: Kameleon Klub, Ostrowiec Świętokrzyski, Ul. Henryka Sienkiewicza 55
bilety: KUP BILET
 
Mike Parker
Kontrabasista i kompozytor z Nowego Jorku mieszkający w Krakowie. Karierę rozpoczynał w wieku 17 lat grając funkowe i rockowe koncerty w nowojorskich klubach; od tamtego czasu koncertował z zespołami jazzowymi i rockowymi w Europie i Ameryce Północnej, wygrywając liczne nagrody. Nagrał cztery albumy z własnymi kompozycjami. Studiował w Skidmore College i Konserwatorium w Amsterdamie. Zanim osiadł na stałe w Krakowie, intensywnie koncertował w Polsce i Europie - między innymi z autorskim Trio Theory czy Nat Osborn Band.
 
Mike Parker Trio to nowy projekt rodowitego nowojorskiego basisty i kompozytora. Magazyn JazzPRESS określił muzykę Parkera jako "genialną symbiozę każdego gatunku... jest tu wszystko, co w jazzie powinno być: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie poczucia humoru". Jego kompozycje czerpią z tak różnorodnych wpływów, jak Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, The Bad Plus, Led Zeppelin, John Coltrane, David Bowie i legendy hip-hopu A Tribe Called Quest, a to tylko kilka inspiracji.
 
Do Parkera dołączą:
 
Wojciech Lichtański (ur.1989)
- jeden z najbardziej utalentowanych polskich saksofonistów altowych młodego pokolenia. Zdobywca głównej nagrody konkursu 15. Bielskiej Zadymki Jazzowej, Grand Prix Jazzu nad Odrą oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Jako kompozytor otrzymał kilka prestiżowych nagród: nagroda specjalna za kompozycje "Journey with K." na big band przyznaną przez Marię Schneider w konkursie 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Jako nastolatek wygrał wiele konkursów muzyki klasycznej. W roku 2013 uzyskał tytuł magistra sztuki (specjalność saksofon) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na tej samej uczelni zdobył tytuł licencjata z zakresu kompozycji i aranżacji. Aktualnie jest studentem studiów doktoranckich, także Akademii Muzycznej w Katowicach. Wojciech współtworzy kilka wyróżniających się zespołów jazzowych: Aga Derlak Quintet, czy Piotr Budniak Essential Group. Jest liderem swojego autorskiego kwartetu - Wojciech Lichtański Questions. Miał okazję występować na wielu festiwalach w Polsce i za granicą: m.in. Leverkusen Jazz Festival, Delhi Jazz Festival, Stara Zagora Jazz Festival, czy Jazz nad Odrą. Współpracował z takimi muzykami jak: David Doróżka, Ed Partyka, Jorge Vistel, Janusz Muniak, Piotr Wyleżoł, Jerzy Małek i wielu innych.
Maksymilian Olszewski
Perkusista urodzony w 1994 roku. Max jest laureatem I nagrody konkursu Mapex Drummer of Tomorrow w Opolu. Był także pięciokrotnym laureatem festiwalu Jazz Juniors w Krakowie, trzykrotnie zdobywcą drugiego miejsca i dwukrotnym zdobywcą Grand Prix Jazz Juniors. W 2021 roku na tym samym festiwalu został uhonorowany po raz pierwszy wręczoną Nagrodą im. Janusza Muniaka. Zdobył też I nagrodę na Krokus Jazz Festival. Wraz z Kuba Banaszek Quartet zdobył Grand Prix XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni oraz otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty. Zdobył także Grand Prix na prestiżowym festiwalu Jazz Nad Odrą w 2019 roku z tym samym kwartetem. Max występuje z różnymi zespołami w Polsce, Europie i Azji. Jest także entuzjastycznym wykonawcą muzyki klasycznej, jego doświadczenie wywodzi się z wieloletniej współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy jako nastolatek. Obecnie współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi w Polsce i jest współzałożycielem kilku kreatywnych zespołów, z którymi występuje.
Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Mike Parker
artyści:
Mike Parker
Liderem tria jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker, wspomagany przez perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu amerykańskiego wokalisty Nr 1 Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do dwójki amerykańskich muzyków dołączył polski muzyk - saksofonista tenorowy Sławek Pezda. Muzycy stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Mike"a Parkera w kwintecie "Unified Theory", pełną energii formację Mike Parker"s Trio Theory. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ostrowiec Świętokrzyski
14.9°C
wschód słońca: 06:30
zachód słońca: 17:05
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowcu

kiedy
2024-02-24 18:00
miejsce
Kino Etiuda, Ostrowiec...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 18:00
miejsce
Restauracja Primo, Ostrowiec...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 17:00
miejsce
Centrum Tradycji Hutnictwa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Kameleon Klub, Ostrowiec...
wstęp biletowany