Ostrowieccy policjanci włączyli się zbiórkę honorowego oddawania krwi

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski
W dzień Święta Policji ostrowieccy policjanci wzięli udział w zbiórce krwi zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi nr 977 Fidelis Sanguis –„Wierni Krwi” i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. dr Eugeniusza Dziewulskiego. Do akcji z uśmiechem licznie włączyli się również mieszkańcy naszego powiatu. Funkcjonariusze regularnie oddają krew, wszystko po to by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.
Koronawirus
świętokrzyskie
2161
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jest ona niezbędna w wielu sytuacjach m.in. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, czy też przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Dlatego też w miniony piątek, w dzień Święta Policji Klub Honorowych Dawców Krwi nr 977 Fidelis Sanguis –„Wierni Krwi”, który działa przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. dr Eugeniusza Dziewulskiego, który działa przy „CELSA” Huta Ostrowiec zorganizował zbiórkę oddawania krwi. Włączyli się do niej ostrowieccy mundurowi oraz mieszkańcy naszego powiatu. Przypominamy, że krew – to najlepszy prezent dla potrzebujących, a zarazem dowód ludzkiej solidarności. Przez kilka godzin do punktu pobrań zgłosiło się 42 krwiodawców. Po weryfikacji krew pobrano od 34 osób. Dzięki piątkowej zbiórce udało się zebrać ponad 15 litrów życiodajnego płynu.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Wystarczy mieć chęć niesienia pomocy dla drugiego człowieka.

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
2161
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowcu